FLEKSOBASKILI

KO

Flekso baskı, günümüzde koli baskı endüstrisinde en çok kullanılan baskı teknolojisi haline gelirken, kalite, verimlilik ve esneklikte optimum bir kombinasyon sağladı.Flekso tekniği daha çok, basılacak malzeme miktarının yüksek ve diğer baskı sistemleri ile baskıyı gerçekleştirmenin ekonomik ya da teknik yönden mümkün olmadığı, özellikle ambalaj baskılarında tercih edilmektedir.

MASTERFLEX

KO

Masterfleks baskılı kutular, daha çok görselliğe ihtiyaç duyan ürünlerde kullanılır. Ofset baskı tekniği ile yapılan kutuların üretim prosesi fazla olması ve 4 makineyi dolaşarak kutunun oluşması sebebiyle, masterfleks kutular daha mukavemetli, daha ucuz olup görsellikleri aynıdır.

OFSETBASKILI

KO

Düz bir baskı tekniği olan ofset baskıda elle hazırlanan ya da fabrikasyon kalıplar kullanılır. Fabrikasyon kalıplarda maliyet biraz daha yüksek olsa da elle hazırlanan kalıplara göre kalite daha yüksek olur. Diğer bir deyişle ofset baskıda fabrikasyon kalıp tercih etmek, baskının daha kaliteli olmasını sağlar.

BASKISIZ

KO

Koli imalatı ile insanlar en önemli ihtiyaçları olan mal ve eşyalarını güvenli şekilde paketlenmesi ve taşımasını sağlamışlardır. 90’lı yıllarda yapılan bir araştırmada kişi başı ambalaj tüketiminde %43 gibi bir oranla karton-kutu-koli ilk sırada gelmektedir.